Informacje Ogólne

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Zbiórka dla  uchodźców z Ukrainy
Drodzy mieszkańcy Gminy Ryglice uruchamiamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób, które dotarły już do naszej gminy i będą docierać w najbliższych dniach.
W środę 2 marca od godziny 9.00 do 15.00 na rynku w Ryglicach będzie przeprowadzona zbiórka żywności, która ma długi termin ważności tj. mąka, kasza, ryż, cukier, makaron, konserwy, mleko modyfikowane dla dzieci, środki czystości, pampersy, mokre chusteczki.
Pomoc również zadeklarował Międzywojewódzki Cech Kominiarzy: „Już na ten cel zbieramy środki”- Wiesław Zabawa.
Na rynku zostanie podstawiony samochód, gdzie będzie można bezpośrednio przekazywać żywność pracownikom Zakładu Komunalnego oraz GOPS. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym uchodźcom z Ukrainy, którzy już przebywają na trenie naszej gminy.
Serdecznie zachęcam do udziału w zbiórce. Pomóżmy naszym Sąsiadom z Ukrainy, którzy bezpodstawnie zostali zaatakowani przez Rosję i czasowo szukają pomocy w naszym kraju.
 
Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

Wróć