Informacje Ogólne

Wielkanocny konkurs „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową” - rozstrzygnięty

 

W XXVII Gminnym Konkursie „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową” zorganizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach wystawiono setki prac. Jak zwykle poziom był bardzo wysoki. 

Celem konkursu było m.in. utrwalanie i przekazywanie ponadczasowych tradycji kulturowych, popularyzacja tradycji naszego regionu oraz rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną wśród dzieci i młodzieży.

Dzieła lokalnych twórców oceniali eksperci z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie: Pani Maria Cetera i Pani Urszula Gieroń.

Podczas oceny prac Komisja zwróciła szczególną uwagę na walory artystyczne, zastosowane barwniki, wzornictwo, technikę wykonania pracy oraz na szczególne wrażenie estetyczne.

Pisanki wielkanocne z Ryglic od wielu lat wiodą prym na konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym.

Twórcom ludowym z naszej Gminy należą się ogromne podziękowania za przygotowanie tak pięknych pisanek.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i składam podziękowania za duże zainteresowanie konkursem, za różnorodność prac, pomysłowość i niezwykłą oryginalność.

Dziękuję Pani Dyrektor oraz Pracownikom Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach za zorganizowanie i przeprowadzeni w tych trudnych czasach konkursu.

Wyniki konkursu oraz prezentacja filmowa znajduje się na stronie CKPiT w Ryglicach: kulturaryglice.pl

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

przejdź do galerii

Wróć