Informacje Ogólne

Szkoły pomagają

 

Wszystkie szkoły w Gminie Ryglice zakupiły metalowe pojemniki w kształcie serca na nakrętki, dzięki sponsorom i zaangażowaniu się Ochotników Strażaków w zbiórkę złomu. W poniedziałek wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Agnieszką Chrystyniak, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ryglicach Markiem Dudowiczem oraz Przewodniczącym KomisjiOświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Tadeuszem Augustynem otworzyliśmy serce na zbiórkę nakrętek w Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej.

Metalowe serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej– mieszkańcy, a przede wszystkim nasze dzieci będą mogli do nich wrzucać plastikowe nakrętki. Nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie.

Celem tych pojemników jest pomoc osobom potrzebującym oraz podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy i edukacji naszych dzieci.

Obecnie akcja prowadzona jest na rzecz Blanki z Zalasowej, ale mam nadzieję, że również inne potrzebujące osoby będą mogły skorzystać z naszej wspólnej pomocy.

Serdecznie wszystkich zachęcam do włączenia się w zbiórkę. Wielkie serca czekają na Wasze nakrętki. Dzięki temu pomożemy najbardziej potrzebującym.

W tym miejscu chcę podziękować wszystkim sponsorom, Rodzicom, Dyrektorom Szkół, strażakom za włączenie się i sfinansowanie zakupu serc przy każdej szkole w naszej gminie.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Wróć