Edukacja

Szkoła w Bistuszowej ratuje swoich rówieśników w Afryce!

Uroczyste zakończenie -  trwającej od października 2016 roku -   ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata" odbyło się w naszej szkole 10 marca 2017 roku w obecności rodziców, uczniów i nauczycieli. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

 

Uczniowie z naszej szkoły   wraz z rodzicami przygotowali  specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli. By sprostać temu wyzwaniu,  dzieci  musiały przede wszystkim poznać afrykański kraj oraz "odbyć" podróż po wielu kontynentach naszego świata, uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach organizowanych w szkole. Dlatego też na zakończenie kampanii, wszyscy zebrani obejrzeli prezentację o Angoli i prezentację podsumowującą całą akcję, którą przygotowała pani Urszula Gogola - koordynator. Nie zabrakło też piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”, którą wykonali uczniowie klasy II.  Dzieci z klasy I zaprezentowały przygotowany specjalnie na okazję pląs. Najważniejszym momentem  naszego spotkania była licytacja laleczek.  Łączna kwota jaką zebraliśmy  to 923 zł. Jest to mała społeczność szkolna,  a kwota jaka została zebrana jest zaskakująca. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim: rodzicom, dzieciom i nauczycielom za okazanie wielkiego serca małym mieszkańcom Afryki.

przejdź do galerii

Wróć