Informacje Ogólne

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

Dnia 30 marca 2021r. zebrał się Gminny Zespól Zarządzania Kryzysowego, w ograniczonym składzie, z udziałem Kierowników Ośrodków Zdrowia w Ryglicach i Zalasowej.

 

Omówiono sytuację pandemiczną gminy, organizację szczepień oraz przygotowanie
do reagowania i usuwania skutków zagrożeń na wypadek wystąpienia anomalii pogodowych
w okresie wiosennym i letnim i jesiennym.

Na terenie naszej gminy tylko wczoraj zmarły 4 osoby, z czego 3 w wyniku zakażenia wirusem SARS CoV-2. Wiele osób jest zakażonych i w trakcie choroby – dziennie przybywa nawet powyżej 20 chorych osób, o czym poinformowali na spotkaniu Kierownicy Ośrodków Zdrowia.

 

Ośrodki Zdrowia szczepią chętnych z terenu naszej gminy na bieżąco. Podano 500 dawek szczepionki. Obecnie zaszczepione jest ok.4% mieszkańców. Nie odnotowano powikłań poszczepiennych.


Od 27 marca 2021r. rząd wprowadził zmiany w zasadach bezpieczeństwa. W związku z wyraźnym wzrostem zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych lóżek oraz respiratorów i wzrost liczby zgonów od soboty 27 marca 2021r. rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa które obowiązywać będą do 9 kwietnia 2021r., czyli obejmą również okres świąt wielkanocnych. To zamknięte galerie sklepy meblowe i budowlane, nauka zdalna w szkołach, ograniczenie ilości osób przebywających jednocześnie w sklepach na poczcie, w kościołach oraz inne kluczowe w walce
z koronawirusem.

 

W trosce o nasze zdrowie apeluję, aby podczas Świąt Wielkanocnych 2021r. ograniczyć do minimum naszą aktywność społeczną, ograniczmy kontakty wyłącznie do naszych domowników. W miejscach ogólnodostępnych miejmy zakryte usta i nos maseczką, zachowajmy dystans społeczny, często dezynfekujmy ręce.

 

Zaapelowałem również do wszystkich podległych jednostek oraz Kierowników Ośrodków Zdrowia o bieżący monitoring tej trudnej pandemicznej sytuacji w naszej gminie.

Zespół Zarządzania Kryzysowego stwierdził, że gmina jest przygotowania do monitorowania reagowania i usuwania skutków zagrożeń na wypadek wystąpienia anomalii pogodowych
w okresie wiosennym, letnim i jesiennym.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

 

 

Wróć