Informacje Ogólne

Najpiękniejsze dekoracje bożonarodzeniowe w Ryglicach

Najpiękniejsze dekoracje bożonarodzeniowe w Ryglicach

 

W poniedziałek 3 stycznia rozstrzygnięto konkurs pod patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna pn. „Najładniejsza bożonarodzeniowa dekoracja posesji”. Jego organizatorem był Zarząd Miasta Ryglice i Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Celem konkursu było wyłonienie najładniejszej i najciekawszej dekoracji świątecznej na posesji w Ryglicach.

Do konkursu przystąpiło sześć podmiotów, a nagrody zdobyli:

I miejsce: Jerzy Warzecha

II miejsce: Maria Zoń oraz Janusz Słomski

III miejsce: Publiczne Przedszkole w Ryglicach

Wyróżnienie: Bożena i Jarosław Kozioł oraz Krzysztof Skóra

Każdy z uczestników konkursu miał swój indywidualny pomysł, bogactwo szczególnie w oświetleniu, a różnorodność akcentów, podkreślała niepowtarzalny nastrój i symbolikę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

Dekoracje zgodnie z regulaminem oceniali: Krystyna Bochenek- Przewodnicząca Zarządu Miasta Ryglice, Zuzanna Wiśniowska- Zarząd Miasta Ryglice, Stanisław Stańczyk- Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Nagrodę specjalną od Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przyznano posesji Państwa Bożeny i Jarosława Kozioł za twórcze i nietuzinkowe podejście do tematyki świątecznej poprzez ręcznie wykonanie elementów dekoracyjnych.

Gratuluję laureatom poczucia piękna i włożonego wysiłku. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie oraz za zaangażowanie mieszkańców w upiększanie Miasta i tym samym całej Gminy Ryglice.

Dziękuję pomysłodawcy konkursu, komisji oceniającej oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki za zorganizowanie konkursu, opracowanie informacji o konkursie, regulaminu, kart zgłoszeń, dyplomów, organizację wręczenia nagród, dokumentację zdjęciową.

 

Ufundowanie nagród możliwe było dzięki zaangażowaniu i ofiarności sponsorów:
• Sławomir Siwek - Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe "Padis",
• Zbigniew Mazur - firma MegaEl,
• Krzysztof Krzywoń i Łukasz Pankowski - sklep Wod-Kan,
• Krzysztof Szatko - Skład węgla i kruszyw „Carbo”,
• Dorota Solarz i Małgorzata Gawron – Sklep Ogrodniczy,
• Szczepan Marcinek,
• Kupiec Piotr.

Serdecznie dziękuję  za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Wróć