Sport

Kowalowa zaprasza na grę w kule – bulodrom już otwarty!

W słoneczny czwartek 16 lipca 2015  przy Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się pierwszy   turniej petanqe, czyli gry w bule.  Drużyna złożona z przedstawicieli władz lokalnych: Burmistrza Ryglic – Bernarda Karasiewicza, z-cy przewodniczącego Rady Miejskiej - Krystyny Bochenek i sołtysa Kowalowej- Magdaleny Pyc zwyciężyła w dwóch rozgrywkach z zespołem pracowników szkoły reprezentowanym przez: dyrektora szkoły- Annę Nowak, animatora sportu – Mariusza Baszczewskiego  i nauczyciela wf-u Dariusza Słabego.

- Gra w bule, to wspaniała forma relaksu i odreagowania codziennych stresów. W rzutach kul, liczy się nie tyle siła, co precyzja i opanowanie, czyli cechy niezwykle pożyteczne w życiu. Zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice do spróbowania swoich sił w tej emocjonującej dyscyplinie - powiedział Burmistrz.

Gośćmi specjalnymi otwarcia byli obecni mistrzowie Polski w petanque – Daria i Marcin Chmiel, reprezentujący Dębickie Bractwo Kulkowe. Zapoznali uczestników spotkania z zasadami gry i pokazali umiejętności mistrzowskiego dostawiania i wybijania kuli.

Jak na  pierwsze rozgrywki nieźle radzili sobie wszyscy dorośli jak i dzieci. Gra w bule nie jest ani trudna, ani wysiłkowa, może grać w nią każdy. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice i okolic na przyjemne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu na terenie pięknego podworskiego parku w Kowalowej.

Bulodrom dostępny jest codziennie, kule można wypożyczyć bezpłatnie u animatora sportu godzinach otwarcia  „Orlika”. Dokładna obrazkowa instrukcja gry i historia petanki znajduje się na tablicy przy torach do gry oraz na stronie www.spkowalowa.pl oraz na stronie Polskiej Federacji Pentaque http://www.petanque.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=2&menu=81&strona=1

 Życzymy dobrej gry!                                                                                           

Anna Nowak

Wróć