Informacje Ogólne

Laboratoria przyszłości dla wszystkich szkół w Gminie Ryglice

 

Szkoły Podstawowe w Gminie Ryglice otrzymały środki finansowe z Rządowego Program Laboratoria Przyszłości. Jest to największe wsparcie finansowe w historii dla szkół podstawowych.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Wsparcie finansowe przyznawano w zależności od liczby uczniów w szkole. Szkoły w Gminie Ryglice otrzymały poszczególne kwoty:
-Szkoła Podstawowa w Ryglicach- 73 200,00 zł
-Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej- 30 000,00 zł
-Szkoła Podstawowa w Lubczy- 60 000,00 zł
-Szkoła Podstawowa w Kowalowej- 30 000,00 zł
-Szkoła Podstawowa w Joninach- 30 000,00 zł.

Szkoła Podstawowa w Zalasowej również złożyła wniosek do Programu Laboratoria Przyszłości. Natomiast decyzja o przyznaniu środków finansowych zapadnie po kwalifikacji wniosku.
Za pozyskane środki finansowe szkoły zakupią nowe urządzenia technologiczne oraz pomoce naukowe potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności uczniów. Rozwój edukacji jest dla mnie priorytetem.
 
Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn
 
 

 

 

 

 

 

Wróć