Informacje Ogólne

Kolejne sukcesy Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ryglice.

 

Zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu konkursu „Polska od Kuchni”. Konkurs dedykowany dla KGW podzielony został na 5 kategorii: Konkurs Artystyczny , Konkurs Kulinarny, Wybory Miss Wdzięku, Wybory Miss Wdzięku 45+ oraz Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię.

Koło Gospodyń Wiejskich w Joninach wzięło udział w konkursie kulinarnym prezentując swoje prawdziwe Jońskie Pierogi z dziczyzną, kapustą i prawdziwkami, które już wcześniej przynosiły sukcesy, a tym razem pozwoliły na zdobycie największej liczby punków w tej kategorii konkursu w województwie małopolskim.

Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach wzięło udział w kategorii „Miss Wdzięku” prezentując na zdjęciach jedną z najmłodszych przedstawicielek KGW w Ryglicach, która pozwoliła im na uzyskanie bardzo dużej liczby głosów i zajęcie drugiego miejsca w województwie małopolskim.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy wzięło udział w kategorii Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa. Przedmiotem tej kategorii konkursu było opisanie całej działalności koła i jego historii. W oparciu o informacje ukazujące szeroki zakres działalności KGW w Lubczy; począwszy od tradycyjnej kuchni, poprzez pielęgnowanie tradycji i kultury w formie całorocznej obrzędowości wyrażonej śpiewem, muzyką i plastyką, komisja konkursowa zakwalifikowała lubeckie koło do udziału w półfinale.

 

W województwie małopolskim półfinał konkursu odbędzie się 10 lipca 2021 r. na rynku w Starym Sączu - wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Wielki Finał odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym.

Cieszę się, że Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ryglice tak chętnie biorą udział w różnych konkursach i zapewniają promocję naszej gminy. Gratuluję wszystkim KGW zakwalifikowania się do półfinałów wojewódzkich i życzę dalszych sukcesów.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 

przejdź do galerii

Wróć