Informacje Ogólne

KOLEJNE ŚRODKI FINANSOWE NA SPORT I REKREACJĘ NA TERENIE GMINY RYGLICE

Miło mi poinformować, że Klub Sportowy KS RYGLICE otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 10 tys. zł w ramach środków z programu Klub realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Otrzymane środki to wspólny sukces Prezesa Klubu Sportowego - Krzysztofa Krzywonia i pracowników Urzędu Miejskiego w Ryglicach, którzy pracowali nad wnioskiem aplikacyjnym. Celem programu Klub jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Pozyskane pieniądze ryglickie stowarzyszenie przeznaczy na zakup niezbędnego sprzętu sportowego i sfinansowanie pracy trenerów poszczególnych dyscyplin sportowych.

 

To kolejna wymierna pomoc finansowa dla KS RYGLICE, który w tym roku pozyskał także środki w kwocie 8 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego  na organizację BIEGU i MARSZU DRWALA w Ryglicach. Wydarzenie to odbędzie się już 23 czerwca 2019 r.

 

Dziękuję Panu Prezesowi Krzywoniowi, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Klubu Sportowego KS RYGLICE, za aktywną działalność na rzecz rozwijania sportu na terenie gminy Ryglice. Jeszcze nigdy aktywność fizyczna nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, o czym świadczyć mogą tworzone właśnie 2 klasy sportowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Wróć