Sport

IV Mikołajkowy Maraton Fitness

W zalasowskiej Perle Południa, w dniu 5 grudnia, odbył się IV Mikołajkowy Maraton Fitness, który w tym roku zgromadził nie tylko mieszkańców Gminy Ryglice  ale i fanów aktywnego stylu życia z Janowic, Wróblowic, Łęk, Swoszowej, Tarnowa, Biskupic Melsztyńskich i Jodłowej.  Maraton rozpoczął się o godzinie 18.00, a przybyłych "martończyków" przywitała Teresa Lisak - Dyrektor Ośrodka Kultury w Ryglicach, która na wstępie zachęciła wszystkich do ćwiczeń. Maraton poprowadziły 4 wykwalifikowane instruktorki - Magdalena Kwiek, Katarzyna Kojder, Karolina Zaucha i ja, niżej podpisana.

Uczestnicy maratonu w liczbie 65 osób, przez 2 godziny intensywnie ćwiczyli, pomagając sobie i innym, humorystycznymi komentarzami. Na zakończenie maratonu, rozlosowaliśmy nagrody, ufundowane przez sponsorów: Justynę Augustyn-Boruch Firma Maray Kay, Kingę Święch, Kazimierza Dębickiego, Martę Zaworską, Sklep Delikatesy Konfiturka oraz Jarosława Dębickiego.

Wydarzenie miało swój honorowy patronat w osobie Burmistrza Ryglic Bernarda Karasiewicza, który osobiście wręczał nagrody, ściskając każdą, zmęczoną ćwiczeniami, dłoń.

Organizacja takiej imprezy ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i racjonalne odżywianie się, dlatego maraton zakończyliśmy degustacją niskokalorycznych posiłków i odżywczych soków.

Mam nadzieję, że nasza impreza wpisze się na stale w kalendarzu sportowych imprez na terenie gminy Ryglice, stojąc z roku na rok, na coraz wyższym poziomie.

Karolina Mądel

fot. A.Wenc-Zabawa

Wróć