Sport

II Regatta Pogórzański Cross


Już za 2 tygodnie na terenie naszej gminy odbędą się kolejne zawody biegowe.

Tym razem do Uniszowej ściągną zawodnicy preferujący biegi o charakterze górskim. Na dzień dzisiejszy zgłoszonych na liście startowej jest ponad 100 uczestników.
II Regatta Pogórzański Cross, którego organizatorem jest Kępa Sport, a patronatem honorowym to wydarzenie objął m.in. Burmistrz naszej gminy Bernard Karasiewicz odbędzie się 12 sierpnia 2017r.
Zawodnicy zmierzą się z wymagającą trasą o długości ok 11km i przewyższeniu przeszło 300m.
„ To wymagająca trasa o charakterze biegu górskiego . Krótka i szybka, zapewne nie jednemu zawodnikowi da się we znaki” – mówi Tobiasz Paluch, ultramaratończyk - jeden z zawodników KS Ryglice. „Na początek prawie 5 km ciągłego podbiegu , tu pokonujemy całe przewyższenie i pniemy się na nasz najwyższy szczyt - Brzankę . Po drodze trochę asfaltu trochę dróg leśnych. Po zdobyciu najwyższego punktu (Brzanka 534m n.p.m.) nie ma czasu na odpoczynek. Od razu czeka nas szybki zbieg na dół! Tutaj trzeba uważać żeby nie przegapić ostrego zakrętu i nie pobiec za daleko w kierunku Burzyna – co przytrafiło się kilku zawodnikom w ubiegłym roku. Po około 3 km zbiegu leśnymi duktami i przeprawie przez strumień czeka na zawodników jeszcze jeden podbieg, a raczej strome podejście, po pokonaniu którego możemy już w miarę spokojnie biec w kierunku mety”
 
Z tą wymagającą trasą również będą mogli się zmierzyć miłośnicy marszy z kijami. Podczas zawodów odbędzie się również marsz nordic walking na wspomnianej wyżej trasie.
 
 
Ze względu na to wydarzenie zawodnicy z Sekcji Biegowej KS Ryglice zapraszają wszystkich chętnych do zapoznania się z trasą biegu podczas wspólnego treningu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 sierpnia o godzinie 19:00 w Uniszowej. „Zachęcamy również wszystkich mieszkańców do kibicowania na trasie biegu. Doping mieszkańców i wspaniała atmosfera, jaką tworzą kibice wokół zawodów biegowych to coś co na długo zostaje w pamięci” – mówi Tobiasz Więcej informacji na temat rekonesansu trasy zawodów na profilu facebookowym Sekcji Biegowej:
 
 
Na stronie organizatora ciągle jeszcze można się zapisać na zawody do czego mocno zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy.
http://kepasport.pl/wydarzenie/ii-regatta-pogorzanski-cross/#1457622850444-83e83370-9c4b
 
 
A nam pozostaje życzyć powodzenia oraz pięknej rywalizacji i udanej zabawy wszystkim zawodnikom, kibicom i ich rodzinom.

 

Wróć