Informacje Ogólne

50 000,00 zł dla Lubczy

 

Sołtys wraz z organizacjami z miejscowości Lubcza złożył wniosek do konkurs „Małopolska Wieś 2021” w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś. Po dokonaniu oceny wniosków miejscowość Lubcza została zakwalifikowana do II etapu, w którym odbyło się spotkanie z przedstawicielami w celu potwierdzenia zawartych we wniosku informacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie. Reprezentantami byli pracownik Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach Pani Jadwiga Skowron oraz Radny Rady Miejskiej w Ryglicach Pan Paweł Kumięga. Dużym zainteresowaniem komisji była ekspozycja kwiatowa, jako nowatorska inicjatywa, która została namalowana na kilku przystankach.

Nasza reprezentacja ubrana w stroje ludowe wypadła bardzo dobrze. Ostatecznie zajęła II miejsce i otrzymała kwotę w wysokości 50 000,00 zł. Wygrana będzie przeznaczona na realizację zadań własnych gminy na terenie zwycięskiej miejscowości Lubcza.

W ubiegłym roku w podobnych konkursach narody finansowe otrzymała miejscowość Zalasowa i Joniny.

Dziękuję Panu Pawłowi Kumiędze i Pani Jadwidze Skowron, a przede wszystkim organizacjom z miejscowości Lubcza za udział w projekcie.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 

Wróć