Edukacja

Happening w ramach kampanii społecznych

W dniu 3 kwietnia 2017 r. w Ryglicach odbył się happening w ramach kampanii społecznych No Promil – No Problem oraz Przeciw Pijanym Kierowcom pod honorowym patronatem Burmistrza Ryglic zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ryglicach.

 

Głównym celem wydarzenia było ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia szczególnie wśród pasażerów, by nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy stan trzeźwości kierowcy wzbudza jakąkolwiek wątpliwość.

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Ryglicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Publicznego Przedszkola w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami naszego miasta wyrażając głośny sprzeciw wobec pijanych kierowców. W trakcie trwania wydarzenia zgromadzeni na ryglickim rynku wysłuchali Apelu do pijanego kierowcy oraz obejrzeli scenkę profilaktyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i funkcjonariuszy Policji. Ponadto młodzież uczestniczyła w badaniu trzeźwości kierowców rozdając ulotki i lizaki.

 

Organizatorzy happeningu składają serdeczne podziękowania dla służb mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komisariatu Policji w Tuchowie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Ryglicach, Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Dyrekcji Publicznego Przedszkola w Ryglicach, Gronu Pedagogicznemu oraz wspaniałym dzieciom i młodzieży, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu.

 

Przesłanie wymienionych kampanii społecznych prowadzi do konkluzji, iż wielu wypadkom, tragediom i ludzkim dramatom można byłoby zapobiec, gdyby ktoś w odpowiednim momencie powiedział STOP, dlatego też Gmina Ryglice dobitnie i kategorycznie mówi STOP nietrzeźwym, nieodpowiedzialnym kierowcom. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach naszego regionu, natomiast głoszone hasła nie będą tylko martwym zapisem na transparentach i balonach, lecz staną się właściwym drogowskazem w kształtowaniu postaw uczniowskich w dorosłym życiu.

 

przejdź do galerii

Wróć