Edukacja

Festyn BRD w Zalasowej

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej odbył się festyn BRD, podczas którego podsumowano akcję „Odblaskowa szkoła”. Była ona prowadzona we wszystkich placówkach oświatowych gminy Ryglice.

Festyn wypełniły konkursy i konkurencje zręcznościowe. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach. Uczniowie szkół podstawowych brali udział w „Gminnym konkursie na piosenkę promującą noszenie odblasków”. Dzieci z klas I-III prezentowały układy choreograficzne przygotowane na potrzeby „Gminnego konkursu na modę odblaskową”. Rozstrzygnięto też „Gminny konkurs na wiersz promujący BRD”. Następnie uczestnicy festynu poznali zwycięzców „Gminnego konkursu na spot reklamowy promujący zasady BRD ze szczególnym naciskiem na noszenie odblasków”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zalasowej zaprezentowali mapę miejsc szczególnie niebezpiecznych w gminie Ryglice. Przygotowali ją, osobiście odwiedzając wszystkie podczas wycieczki szkolnej.

W ramach tegorocznej edycji „Odblaskowej szkoły” został również zorganizowany konkurs na najładniejszy odblask. Dzieci wykonały ponad 100 prac. Większość z nich była dekoracją sali, w której odbywał się festyn. O bezpieczeństwie dzieci uczyły się też podczas imprezy plenerowej „Święto Latawca”. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na artykuł do szkolnej gazetki promujący noszenie odblasków, wiedzy o BRD i plastycznym, a także uczestniczyć w rywalizacji na najlepsze hasło promujące noszenie odblasków.

Drugą część festynu wypełniły konkurencje zręcznościowe pod hasłem „Rowerowy tor przeszkód”.

Szkoła w Zalasowej od kliku lat „świeci” przykładem w kwestii popularyzacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie noszą odblaskowe kamizelki i uczą się zasad obowiązujących na drogach.

Wróć