Edukacja

Amerykanie uczą języka w Gminie Ryglice.

 Po raz kolejny grupa studentów z USA prowadziła na terenie Gminy Ryglice wakacyjne zajęcia z języka angielskiego. Kurs realizowany w ramach programu Learning Enterprises Poland jak co roku budził spore zainteresowanie wśród uczniów szkół z Ryglic, Zalasowej, Jonin, oraz Lubczy.  

Studenci – wolontariusze przez miesiąc prowadzili zajęcia z angielskiego w grupach podzielonych w zależności od stopnia znajomości języka. Łączna frekwencja wyniosła blisko 200 dzieci w wieku od 7 do 15 lat.  Lekcje w dużej mierze oparte były na grach i zabawach, powstawały plakaty, filmy wideo, śpiewano dużo piosenek, a nawet spacery związane były z poznawaniem różnych słówek. Jak podkreślają dyrektorzy gminnych szkół wizyta wolontariuszy z USA stanowi doskonałe uzupełnienie procesów edukacyjnych w czasie wakacji. Jednocześnie, obecność młodych obcokrajowców była interesującą płaszczyzną poznania ich kultury, zainteresowań, czy osobowości. Amerykanie chętnie dzielą się również swoimi spostrzeżeniami na temat Polski, której gościnność, uroda a przede wszystkim smak polskich potraw pozostawiają doskonałe wrażenie.  

Bardzo ciekawym aspektem wizyty wolontariuszy, była możliwość goszczenia ich przez rodziny z terenu Gminy Ryglice. W powszechnej opinii wszyscy w miłej atmosferze spędzali wspólnie czas wypełniony licznymi atrakcjami. Polskie domy poza przyjacielską atmosferą kojarzyły im się głownie        z doskonałą kuchnią, oraz możliwością poznania naszego kraju z jego codziennymi zwyczajami.    Dlatego, poza doskonałą pracą jaką studenci wykonali z dziećmi i młodzieżą z gminnych szkół, pozostawią po sobie wiele bardzo ciepłych wspomnień. Dziękujemy im za to, a także goszczącym ich rodzinom, dyrekcji szkół, oraz wszystkim innym, którzy już po raz czwarty umożliwi przeprowadzenia programu w Gminie Ryglice.                                                                                                             

Seweryn Gutkowski

Sekretarz Gminy

Wróć