Informacje Ogólne

Zaproszenie na koncert muzyki smyczkowej

Zapraszamy wszystkich melomanów muzyki smyczkowej na koncert pt. „Nasiono pokoju” Ariel Horowitz (skrzypce) i Sebastian Zinca (kontrabas)

03.07.2017r. (poniedziałek) godz. 19.00,
Spichlerz w Ryglicach

 

Projekt „Nasiono pokoju” zrodził się ze spotkania Ariel z Evą Mozes Kor. W 1944 r. Pani Kor, jako 10 letnia dziewczynka, została wywieziona wraz z cała rodzina i wsią do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, a następnie poddana okrutnym eksperymentom dr.Mengele. Ariel zwiedzając Muzeum Holocaustu w Terre Haute w Indianie, USA spotkała się z Panią Kor. Wyraziła ona wtedy specjalną prośbę o koncert dla uczczenia ofiar z Auschwitz. Głównym przesłaniem tego wydarzenia ma stać się hasło: „Przebaczenie jest kluczem do uzdrowienia”. 30 czerwca na obozowej rampie będzie miało miejsce muzyczne świadectwo życia i przebaczenia Evy Kor. Kompozycja „Nasiono pokoju” stworzona specjalnie na tę okazje w aranżacji Roxany Panufnik oparta będzie na motywach muzycznych wywodzących się z kultury żydowskiej i cygańskiej. Następnie duet Ariel i Sebastina zaprezentuje swój muzyczny program w różnych miejscach Europy. Ponieważ rodzina Ariel pochodzi z Ryglic, mieszkańcy naszej gminy również będą mieli okazję wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu i stać się częścią przesłania o przebaczeniu. Serdecznie zapraszamy!

Seweryn Gutkowski

 

Ariel Horowitz jest skrzypaczką, studentką Itzhak Perlmana i Catherine Cho w The Juilliard School w Nowym Jorku. W swoje pracy twórczej odnosiła liczne sukcesy m.in.: wygrywając konkursy skrzypcowe w ramach Międzynarodowego Konkursu Stulbera i Kleina, czy w swojej szkole muzycznej, gdzie otrzymała stypendium za projekt o nazwie „The Heartbeat” polegający na prowadzeniu inicjatyw edukacyjnych w rezerwacie Indian Navaho. Ariel utrzymuje wysoki poziom wirtuozerii dzięki intensywnym planom koncertowym jako solistka oraz w duecie Soliloquy.

Sebastian Zinca - kontrabasista, performer, nauczyciel, miłośnik twórczości Bacha, oddany z całego serca pasji dzielenia się potęgą i pięknem muzyki. Jest studentem nowojorskiej the Juilliard School, a jego aktywność muzyczną związana była dotychczas głównie z występami orkiestr the Pacific Music Festival Orchestra oraz the National Youth Orchestra of the United States of America. Ostatnio zadebiutował w nowej roli jako dyrektor muzyczny orkiestry the Fordham University Lincoln Center Chamber

Wróć