Informacje Ogólne

XII CHARYTATYWNY BAL W ZALASOWEJ

XII CHARYTATYWNY BAL W ZALASOWEJ

Już po raz dwunasty, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Nasze Dzieci" z Zalasowej, zorganizowało bal charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia. Bal w Pałacu Pod Dębami w Zalasowej poprzedziła aukcja obrazów, rękodzieła, biżuterii, a nawet wyrobów cukierniczych, która jak co roku cieszyła się ogromnym i szczodrym zainteresowaniem przybyłych gości.

 

Dziękuję organizatorom balu, fundatorom przedmiotów przekazanych na licytację oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia, za bezinteresowną pracę na rzecz wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia "Nasze Dzieci". To dzięki Państwu, ten ponury listopadowy dzień rozświetliła iskierka nadziei na lepsze jutro dzieci, seniorów i ubogich, codziennie potrzebujących naszej pomocy, a  którym Stowarzyszenie pomaga już od ponad 12 lat. Wachlarz działalności Stowarzyszenia jest imponujący, ponieważ wolontariusze dbają nie tylko o organizację rehabilitacji, zakup leków, środków opatrunkowych i higienicznych czy dostawę produktów spożywczych z Banku Żywności dla podopiecznych, ale także o zapewnienie im pomocy psychologicznej czy doradztwa prawnego. Pani Prezes Renata Kawa i wspierający ją wolontariusze dbają również o edukację i rozwijanie zainteresowań chorych dzieci oraz o budowanie więzi społecznych pomiędzy osobami objętymi pomocą Stowarzyszenia i osobami spoza tego grona. Każde z tych działań to nieoceniona pomoc dla mieszkańców naszej gminy, która zasługuje na szczere słowa uznania. Mam nadzieję, że niebawem uda się wesprzeć działalność statutową Stowarzyszenia, poprzez pozyskanie zewnętrznego dofinansowania na ten cel w ramach wspólnych wniosków o dotację składanych przez Stowarzyszenie i instytucje gminne.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn    

 

 

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/4607,ryglice-od-dwunastu-lat-pomagaja-niepelnosprawnym-dzieciom-w-zalasowej-odbyl-sie-kolejny-charytatywny-bal?fbclid=IwAR1nYAv79_zcPZOY73O5F25DQR5LlEVVB4gcBxPaYpcuaoWi8bdGFucgNUY

Wróć