Kultura

WSPOMNIENIE Z WAKACJI - FESTIWAL KOLORÓW W ZALASOWEJ

Rok szkolny zaczął się już na całego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odrobinę powspominać. Młodzieżowa Rada Miejska w Ryglicach po raz kolejny postanowiła przygotować dla młodych mieszkańców naszej gminy  imprezę kończącą sezon wakacyjny. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy przede wszystkim dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego z Lubczy i Ryglic. Festiwal Eksplozja Kolorów znów spotkał się ze świetnym przyjęciem, o czym świadczyły tłumy gości.

 


 Festiwal został wymyślony po to aby młodzież, szczególnie z rady ale też nasi przyjaciele, mogła uczyć się określać cele, planować ich realizacje, a następnie dbać o wykonanie. Chcieliśmy też, aby z jednej strony to co robimy było atrakcyjne dla młodych ludzi, a z drugiej pokazywało potencjał i możliwości najmłodszego pokolenia.
Program wydarzenia obejmował m.in. przegląd młodych talentów. Na początek wystąpiły dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego z Lubczy i Ryglic z przygotowanym przez siebie przedstawieniem i piosenkami. Następnie swoje układy choreograficzne zaprezentowała gościnnie występująca grupa  Mażoretek z Żurowej. Świetny pokaz tresury psa pokazała Monika Lisak. A wokalistyki z Zalasowej: Asia i Monika Radziszewskie oraz Ola Golec wprowadziły wszystkich w świat współczesnych przebojów. Dopełnieniem przeglądu młodych artystów był występ Patrycji Zegar i Kasi Wnęk oraz grup instrumentalnych pod kierunkiem Grzegorza Kluzka i Rafała Sokulskiego. Festiwal Kolorów w Zalasowej jest jedyną okazją, gdzie można w jednym miejscu zobaczyć dorobek pracy artystycznej młodzieży i instruktorów z naszej gminy.

 


Młodzieżowa Rada Miejska odpowiedzialna była również za wydarzenia wokół sceny.  Przygotowano i przeprowadzono wiele zabaw integracyjnych oraz konkurów. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się strzelnica przygotowana przez Łukasza Kumięgę – pomysłodawcę również filmu promocyjnego festiwalu. Ola i Emilka prowadziły konkurs rzutu do celu, a Justyna, Sala i Ola dbały o kulinaria. Wielkim powodzeniem cieszyły się także zabawy organizowane przez Szymona, dwie Gabrysie i Ole. Dzieci brały udział w tańcach integracyjnych, konkursach i konkurencjach zręcznościowych. Łukasz z Michałem byli odpowiedziani za konkursy w nadmuchiwanym torze przeszkód, natomiast Marcelina z Wiktorią za bitwę wodną. Dystrybucja kolorów była w gestii Miłosza, obok którego stoiska ze słodkościami miały panie z koła gospodyń wiejskich, a kolorowe kwiaty zorganizowało koło rękodzieła artystycznego z Zalasowej. Dzięki doskonałej współpracy - za co dziękujemy również szkole w Zalasowej i sołtysowi -  wszystko udało się doskonale skoordynować.

 


Festiwal Eksplozja Kolorów po raz kolejny łączył prace wielu ludzi z przyjemnością i dobrą zabawą uczestników.  Jest też miejscem ekspresji pomysłów młodzieży, a także sceną dla ich talentów oraz umiejętności. Dziękując wszystkim obecnym za wkład w sympatyczną atmosferę, postaramy się przygotować za rok kolejne atrakcje i stworzyć fajne wydarzenie.
                                  

                                                     Seweryn Gutkowski

przejdź do galerii

Wróć