Kultura

WĘGIERSKIE Święto Chleba!

https://www.facebook.com/miklostv/videos/vb.1558769684369084/1928595000719882/?type=2&theater

 


W dniach 7-9 lipca 2017 na zaproszenie władz samorządowych partnerskiego miasta Törökszentmiklós 27 osobowa grupa mieszkańców z terenu naszej gminy uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu i celebrowaniu lokalnego wydarzenia jakim jest coroczne „Święto chleba” odpowiadające naszym dożynkom.
Celem oficjalnej wizyty było nawiązanie kontaktów pomiędzy stowarzyszeniami i klubami seniora. Trzeba podkreślić, że współpraca pomiędzy samorządami gmin, ośrodkami kultury, strażami pożarniczymi i szkołami osiągnęła bardzo zadowalający poziom.

 

Naszą gminę reprezentowali:
Burmistrz Ryglic, Sekretarz Urzędu Gminy, trzy osoby z Rady Miejskiej, dyrektor Ośrodka Kultury, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryglicach oraz przedstawiciele stowarzyszeń społecznych działających na terenie naszej gminy, członkowie Klubów Seniora z Ryglic, Zalasowej, Lubczy, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Zalasowej, Panie z koła „Rygliczanki” z Ryglic, rolnicy oraz muzycy z grupy muzycznej.
Nasi rolnicy uczestniczyli w konkursach żniwnych zajmując II miejsce, zaś nasze gospodynie w gotowaniu potraw regionalnych (w naszym przypadku były to pierogi z różnym nadzieniem) zdobyły III lokatę i uznanie smakoszy. Młodzież koncertowała w kościele parafialnym.

Węgrzy z wielką życzliwością zadbali o przyjazną atmosferę.

 

Dorota Turczyn
radna RM w Ryglicach

przejdź do galerii

Wróć