Informacje Ogólne

W tym roku rozpoczęcie sezonu grzybobrania odbędzie się w Ryglicach.

 

Ogólnopolski ekspert do spraw grzybobrania Pan Wiesław Kamiński odwiedził Gminę Ryglice. Jest zafascynowany ukształtowaniem terenu, bogactwem flory i fauny naszej Gminy. Co roku na święto Piotra i Pawła otwiera sezon grzybobrania w różnych miejscach Polski. W tym roku właśnie w Gminie Ryglice rozpoczniemy grzybobranie, które poprzedzone będzie wykładem na temat grzybów jadalnych i ich charakterystyki.

Już dziś chcę zaprosić wszystkich miłośników grzybów z całej Polski oraz mieszkańców Gminy Ryglice na grzybobranie w lasy Pasma Brzanki. Wspólne grzybobranie rozpoczynamy już w ostatni weekend czerwca 2021 r. Chciałbym, aby sezon grzybobrania na stałe wpisać w Gminę Ryglice, gdyż nasze lasy są bogate w różnorodną faunę i florę, a przede wszystkim w grzyby. Wypoczynek na terenach leśnych ma długą tradycję i służy przede wszystkim zdrowiu, a ścieżki turystyczne i rowerowe w naszej gminie prowadzą przez tereny zalesione i leśne.

 

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Wróć