Edukacja

VI Przegląd Twórczości Plastycznej Środowiskowych Domów Samopomocy. (kopia)

W ubiegły czwartek w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ryglicach (organizatora wydarzenia), odbył się VI Przegląd Twórczości Plastycznej, połączony jednocześnie z konkursem plastycznym. Konkurs, który przeznaczony jest dla Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, miał za zadanie:
- promowanie twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych,
- wymianę doświadczeń i umiejętności z zakresu technik artystycznych oraz, co najważniejsze, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych podopiecznych, biorących udział w konkursie.
 
Spośród wszystkich prac komisja w składzie:
Teresa Lisak
Maria Polak
Łukasz Gawron
wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace:
 
Wyniki konkursu:
 
I miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu
 
II miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu
 
III miejsce: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej
 
Wyróżnienia:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze
Środowiskowy Dom Samopomocy w Karwodrzy
Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gruszowie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach
 
Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczał Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz.
 
Uzasadnienie:
Wszystkie zaprezentowane prace są na bardzo wysokim poziomie, dlatego dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy: talentu, pomysłowości i cierpliwości w tworzeniu tych dzieł. W szczególności do gustu jury oceniającego prace, przypadły te wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowodworzu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej.
Na szczególne uznanie zasługuje praca Barbary Zauchy, pod nazwą "Rozśpiewana łąka" gdzie przez zastosowanie oryginalnej techniki wycinanki kolorowych części materiałów, całość kompozycji sprawia wrażenie bezpośredniego kontaktu z naturą.
Kolejną pracą, która zwróciła uwagę jury jest pejzaż Mariusza Wiatra pt. "Wiatrak zimą", zastosowana technika malarska na płótnie oddaje wrażenie lekkości i profesjonalizmu w prowadzeniu pędzla malarskiego, a użyte kolory i kontury sprawiają, że praca zasługuje na wyjątkową uwagę.
Na trzecim miejscu w tym roku znalazły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej. Członków jury zachwyciła praca "Ratusz w Tarnowie" wykonany przez Magdalenę Kłósek. Technika jaką się posłużyła wzbudziła ogromny zachwyt, kawałeczki kamyczków, ryżu, piasku barwionego, sezamu oraz brokatu przywołuje pozytywne wrażenie. Doceniono czasochłonność i kunszt wykonania detali w poszczególnych etapach tworzenia pracy.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się trudu wykonania prac plastycznych o różnej technice i tematyce, zachęcamy do dalszego rozwijania Waszych zdolności artystycznych i talentów.
Po rozdaniu nagród rozpoczął się wielki piknik, z profesjonalnym didżejem muzycznym, z kiełbaskami grillowanymi, pokazem baniek mydlanych i tańcami.

przejdź do galerii

Wróć