Informacje Ogólne

UWAGA na anonimowe wiadomości SMS

UWAGA na anonimowe wiadomości SMS

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nie ma nic wspólnego z wiadomościami SMS, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

 

Nadawca tych nieprawdziwych wiadomości podszywa się pod pracownika ARiMR. Agencja zaleca, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości (nie oddzwaniać na numer, z którego wysyłane są wiadomości) i nie podejmować żadnych czynności opisanych w SMS-ach. Apelujemy o nieodpowiadanie na takie wiadomości.

 

Dzień dobry, nie znamy się, pracuję w centrali ARIMR, chciałabym żeby Pan wiedział, iż Pana tegoroczny wniosek o dopłaty został wytypowany do szczegółowej kontroli, w tym kontroli na miejscu. Do centrali ARIMR wpłynęł anonim dotyczący fałszywych deklaracj w Pana tegorocznym wniosku. W konsekwencji nie zostanie wypłacona Panu w tym roku zaliczka, a płatność dopłat nastąpi do końca czerwca przyszłego roku, pod warunkiem, że kontrola nie wykarze żadnych nieprawidłowości. Jeżeli wykarze to ARIMR może Odmówić wypłaty dopłat, a nawet zarządać zwrotu dopłat za lata poprzednie. Wytyczne dla kontrolerów są aktualnie jednoznaczne - wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości, odmowa wypaty dopłat, a także żądanie zwrotu dopłat za lata poprzednie. Ze względów bezpieczeństwa muszę zachować anonimowość dlatego kontaktuję się z Panem w taki sposób. Pozdrawiam.

Mam możliwość usunięcia Pana z listy beneficjentów wytypowanych do kontroli. Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę o wystawienie w dniu jutrzejszym po godz. 18:15 2 czeków BUK ważnych 24h każdy na kwotę 2 tys złotych i przesianie ich wraz z pinem zwykłym semesem na ten numer. Jak wystawie taki czek dowie sie Pan w banku.

 

Zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada. Od poniedziałku, 2 grudnia ARiMR rozpocznie wypłatę pozostałej części należnych rolnikom dopłat. ARMR dołoży wszelkich starań, by należne rolnikom dopłaty trafiły do nich możliwie szybko.

 

       
     
 
   

Wróć