Informacje Ogólne

Turniej na Woli Lubeckiej

Turniej dziewcząt z klas 4-6 SP z Gminy Ryglice w piłkę siatkową

 

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego pt: „Sport to zdrowie w każdym wieku” został zorganizowany turniej siatkarskich dwójek na sali w Woli Lubeckiej. Miał on na celu sprawdzenie postępów dziewczynek w opanowywaniu podstawowych elementów siatkówki jak i zachęcenie ich do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Kolejnym powodem zorganizowania turnieju była popularyzacja piłki siatkowej oraz przede wszystkim miał stać się on źródłem radości i uśmiechu na twarzach dziewczynek. Nie wątpliwie obserwując zmagania dzieci podczas pojedynków można było zauważyć z jaką radością, życzliwością i sympatią do przeciwnika pracowały na swoje punkty. Cieszy ogromnie organizatorów fakt licznego udziału dzieci oraz informacje płynące z ich ust że dużo się nauczyły ale wiedzą że jeszcze więcej nauki przed nimi.

Dziewczynki rozgrywały swoje mecze w systemie każdy z każdym grając po jednym secie do 15
z przewaga 2 punktów. Do rozgrywek przystąpiło 10 zespołów. Po zaciętych pojedynkach, które kosztowały dziewczyny mnóstwo sił i energii dokonano podsumowania. A tak oto przedstawia się ogólna klasyfikacja:

  1. Anna Sysło i Patrycja Gubernat

  2. Martyna Chaim i Basia Stojak

  3. Julita Pieniądz i Anita Chudy

Serdecznie podziękowania składamy Burmistrzowi Gminy Ryglice- Bernardowi Karasiewicz oraz Panu Sekretarzowi Gminy Ryglice – Sewerynowi Gutkowski, który dokonał uroczystego wręczenia medali, pucharów i dyplomów dla zwycięzców. Bardzo serdecznie gratulujemy także Wam droga Młodzieży za to że poświęciliście swój czas i spędziliście go aktywnie razem z nami. Zapraszamy do dalszego udziału w treningach i kolejnych imprezach sportowych organizowanych na terenie Gminy Ryglice.

 

Elżbieta Lebryk-Sterkowiec

przejdź do galerii

Wróć