Edukacja

II miejsce dla uczniów z Ryglic w powiatowym turnieju BRD w Zalasowej.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Wietrzychowic zwyciężyła w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatu tarnowskiego. II miejsce zajęli uczniowie z Ryglic, III zaś wywalczyli przedstawiciele Jadownik Mokrych. Indywidualnie, trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Wietrzychowic. Reprezentanci szkoły w Zalasowej zajęli 6 miejsce, wśród 18 drużyn, które uczestniczyły w turnieju.

- Cieszę się, że turniej odbył się w naszej gminie, w szkole, która do nauczania wychowania komunikacyjnego i promowania umiejętności bezpiecznego zachowania się na drogach i w ich pobliżu przykłada dużą wagę – mówi Bernard Karasiewicz, burmistrz Ryglic. – Zwłaszcza że jest to placówka położona przy niebezpiecznej drodze, na której, niestety, często dochodzi do wypadków i kolizji.

Organizatorem turnieju była Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Został on przygotowany we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie.
- Turniej łączy zabawę z nauką przepisów ruchu drogowego i umiejętnością zachowania właściwych postaw na drodze – mówi st. asp. Łukasz Bień. – Jestem przekonany, że dzięki takim działaniom możemy ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.
Konkurs obejmował test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, a także sprawdzian z zasad poruszania się po skrzyżowaniach. W części praktycznej uczniowie mieli udowodnić, że potrafią na rowerze pokonać wyznaczony tor przeszkód.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej Leszek Sutkowski podkreślał, że kierowana przez niego placówka w ciągu roku szkolnego organizuje wiele różnych wydarzeń związanych z BRD. Z tym większą radością pełniła rolę gospodarza turnieju, któremu patronował starosta tarnowski. Fundatorem nagród był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Starosta Tarnowski oraz Burmistrz Ryglic.

przejdź do galerii

Wróć