Informacje Ogólne

Tarnów Gospel Day - 22 września 2019

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Tarnowski Chór GOS.PL przesyłam informacje o
wydarzeniu kulturalnym organizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta
Tarnowa pn. "Tarnów el Day", które odbędzie się w niedzielę 22
września, o godz. 16.00 w sali koncertowej Centrum Sztuki Mościce w
Tarnowie.

Będzie to niezwykły koncert muzyki gospel w wykonaniu Tarnowskiego
Chóru GOS.PL oraz The Celebration Choir z Wielkiej Brytanii pod
kierunkiem znakomitego brytyjskiego dyrygenta i instruktora muzyki
gospel - Colina Williamsa. Wydarzenie będzie podsumowaniem warsztatów
wokalnych, podczas których chórzyści GOS.PL pod okiem Colina
Williamsa będą pracować nad zupełnie nowym repertuarem czarnej
muzyki gospel. Ten wielokulturowy projekt, angażujący zespoły o tak
odmiennej wrażliwości muzycznej ma stać się w zamierzeniu wielkim
świętem muzyki gospel w Tarnowie, która przynosi słuchaczom
prawdziwą radość i ukojenie.

Stowarzyszenie Tarnowski Chór GOS.PL otrzymało na jego realizację
dofinansowanie z budżetu Miasta Tarnowa.

  Zwracam się z serdeczną prośbą o promocję tego wydarzenia - w tym
celu przesyłam notkę prasową oraz plakat.

z poważaniem,
Katarzyna SikoraStowarzyszenie Tarnowski Chór GOS.PL

 

TARNÓW GOSPEL DAY 2019

Tarnowski Chór GOS.PL & Colin Williams & The Celebration Choir

22 września 2019 r., godz. 16.00

Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

 

 

 

W niedzielę, 22 września 2019 r. o godz. 16.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wielkie święto muzyki gospel zatytułowane „Tarnów Gospel Day” - koncert podczas którego wystąpi Tarnowski Chór GOS.PL oraz The Celebration Choir – chór z Wielkiej Brytanii.  Połączonym chórom przewodniczyć będzie jeden z najbardziej znanych dyrygentów i instruktorów gospel w Wielkiej Brytanii - Colin Williams, a towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny złożony z tarnowskich oraz brytyjskich muzyków.

Koncert „Tarnów Gospel Day” stanowi zwieńczenie intensywnych dwudniowych warsztatów wokalnych dla Tarnowskiego Chóru GOS.PL, podczas których chórzyści będą pracować nad nowym repertuarem, który zaprezentują mieszkańcom Tarnowa i okolic podczas finałowego koncertu uwielbieniowego. Warsztaty poprowadzi Colin Williams, a gościem specjalnym wydarzenia będzie trzydziestoosobowy brytyjski chór - The Celebration Choir, którego założycielem i liderem jest Colin Williams.

Wydarzenie „Tarnów Gospel Day 2019”, które objął Patronatem Honorowym Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Jest to druga edycja wielokulturowego projektu zrealizowanego z powodzeniem w 2017 roku przez Stowarzyszenie Tarnowski Chór GOS.PL. Tegoroczna edycja została poszerzonao udział zagranicznego chóru gospel. Jego obecność na tarnowskiej scenie stworzy mieszkańcom Tarnowa i regionu niepowtarzalną szansę uczestnictwa w spotkaniu dwóch muzycznych światów i artystycznych charakterów. Sala koncertowa CSM stanie się miejscem wymiany doświadczeń, świadectw wiary i niezwykłych muzycznych wrażeń.

Bilety do nabycia w kasie CSM, ul. Traugutta 1 lub na stronie csm.tarnow.pl.

 

Colin Williams – brytyjski wokalista, aranżer i dyrygent. Obdarzony wybitnym słuchem, niepowtarzalną barwą, charyzmą i niezwykłą energią na scenie. Śpiewa od 3 roku życia, a dyryguje chórami od osiemnastego. Jako wokalista współpracował z takimi artystami jak m.in.: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir. Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, Deronda K. Lewis, Gabi Gąsior, Holy Noiz, Adam Kosewski, The Tokyo Mass Choir. Pracował przy projektach telewizyjnych dla BBC: BBC Songs of Praise oraz BBC Radio Gospel Train.  Wielokrotnie zapraszany do Polski przy okazji weekendowych warsztatów gospel.

 

The Celebration Choir – duży chór gospel działający na północy Wielkiej Brytanii pod przewodnictwem wokalisty i dyrygenta Colina Williamsa. Powstał w 2014 roku, a tworzą go utalentowani wokaliści z regionu Yorkshire. Chór koncertuje i uświetnia wiele wydarzeń i festiwali m.in.: Leeds Caribbean Festival, NTCOG Leeds Gospel Celebrations, NTCOG Bradford Gospel Celebrations.    

 

Tarnowski Chór Gos.pl - to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel. Powstał w 2003 roku dzięki inicjatywie Bartłomieja Szułakiewicza, Moniki i Tomasza Steców oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Dziś GOS.PL  jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Bartłomiej Szułakiewicz, chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona. Opiekunem duchowym jest ks. Andrzej Augustyn, rektor Kościoła Akademickiego pw. św. Józefa w Tarnowie. Na przestrzeni lat chór wykonałdziesiątki koncertów promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną i charytatywną wśród członków i słuchaczy. Jest zdobywcą wielu nagród m.in. „Dukata Tarnowskiego”, Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, wyróżnienia „Anioł Ciepła” przyznawanej przez tarnowski magistrat działającym na rzecz potrzebujących i rozsławiającym Tarnów, Medalu Samorządu Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” za działalność na rzecz Małopolski oraz Nagrody im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich.  W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę „TEN”, a w lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców. Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę i wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel, dlatego co najmniej raz w miesiącu GOS.PL przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która odbywa się w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa.

 
 

 

 

 

Wróć