Informacje Ogólne

LOKALNI TWÓRCY - DUMĄ GMINY

Lokalne działania na rzecz kultury, przybierają  różnorodne formy a każda z nich potwierdza, jak bardzo dojrzałe staje się nasze społeczeństwo. Z jednej strony na podziw zasługują twórcy, którzy na przygotowanie występów, dzieł poświęcają dużą część swojego wolnego czasu i energii, z drugiej zaś niezwykle cieszy coraz większa otwartość mieszkańców na te propozycje. W tym miejscu, chcielibyśmy podziękować i pogratulować  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wzbogacenia oferty kulturalnej gminy Ryglice w tym przedświątecznym okresie.

 

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o koncercie, który odbył się 17 grudnia 2017r. "Niebu na chwałę, piekłu na złość - dzisiaj na ziemię przychodzi Gość", który został przygotowany przez uczestników zajęć muzycznych Ośrodka Kultury w Ryglicach pod kierownictwem Justyny Zbylut. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa i kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez twórców ludowych z Ryglic.

 

Do 12 stycznia 2018r., w Ośrodku Kultury w Ryglicach trwa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych. Gminny Konkurs również w tym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu  w galerii ośrodka możemy podziwiać aż 53 prace. Wyniki zmagań dostępne są pod adresem: http://www.kulturaryglice.pl/index.php/dziaalno/konkursy/916-wyniki-gminnego-konkursu-szopek-bozonarodzeniowych-2017

 

Niebawem, bo już 6 stycznia 2018r., Grupa Teatralna działająca przy Ośrodku Kultury w Ryglicach wystawi spektakl "BETLEJEM POLSKIE". Przedstawienie odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ryglicach a jego  kolejną odsłonę  będzie można obejrzeć także w dniu 7 stycznia 2018r. w kościele parafialnym w Ryglicach.

przejdź do galerii

Wróć