Informacje Ogólne

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu ERASMUS+

W dniach 2 – 7 czerwca 2019 r. członkowie Stowarzyszenia Zalasowian w składzie Barbara Golec (koordynator projektu), Seweryn Gutkowski i Grzegorz Kluzek wzięli udział w kolejnym spotkaniu międzynarodowym w Marbelli (Hiszpania). W czasie warsztatów uczestnicy z Turcji, Holandii, Rumunii, Hiszpanii i Polski zapoznali się z techniką tworzenia filmów edukacyjnych, których forma i treść ma na celu edukację osób dorosłych podnosząc ich umiejętności podstawowe takie jak komunikacja międzypokoleniowa, korzystanie z nowoczesnych technologii w życiu codziennym (korzystanie z komunikatorów internetowych, bankowości elektronicznej, zakupy przez Internet, wyszukiwanie niezbędnych informacji). Warsztaty odbywały się w języku angielskim, który jest językiem komunikacji podczas współpracy.

 

Stowarzyszenie Zalasowian jest partnerem w projekcie międzynarodowym pt.: „Augmented Basic Skills and Social Cohesion for Welfare” od roku 2017. Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli do chwili obecnej w warsztatach międzynarodowych i spotkaniach w Konstancy w Rumunii na Uniwersytecie Owidiusza prezentując region i działalność naszej organizacji, w Amsterdamie w Holandii, gdzie uczestnicy poznawali techniki motywujące społeczność lokalną do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Gościliśmy także Partnerów w Zalasowej w czerwcu 2018 prezentując gościom naszą bogatą kulturę i tradycję.

 

Współpraca międzynarodowa poszerza nasze horyzonty, pozwala nabyć nowych umiejętności i daje nam ogromną satysfakcję, ponieważ nasi Partnerzy odwiedzając nasz kraj i obserwując nasze osiągnięcia często zmieniają panujące stereotypy, doceniają nas jako Naród i uważają za świetnych Partnerów.

 

Koordynator projektu

Barbara Golec

przejdź do galerii

Wróć