Informacje Ogólne

SPOTKANIE NOWOROCZNE W RYGLICACH

W dniu święta Trzech Króli, odbyło się Spotkanie Noworoczne mieszkańców Ryglic. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Ryglicach wypełniła się licznie zgromadzoną lokalną społecznością oraz zaproszonymi gośćmi. Frekwencja spotkania przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a tym samym jest wyraźnym sygnałem, iż życie kulturalne gminy rozkwita nie tylko wśród jej animatorów, ale też wśród coraz większego grona mieszkańców zainteresowanego społeczno-kulturalnymi wydarzeniami na terenie gminy.

 

Ogromnie cieszy także zaangażowanie osób, które podjęły się zorganizowania tego wydarzenia. Składamy podziękowania szczególnie tym osobom, których praca zapewniła doskonałe tło dla wydarzeń mających miejsce na scenie, a których nie mogliśmy na niej zobaczyć. Mamy tu na myśli pracowników i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Ryglicach, członkiń Stowarzyszenia Koła Pań Rygliczanki i wielu innych osób, którzy pod przewodnictwem Zarządu Miasta Ryglice zadbali o zaplecze techniczne i gastronomiczne wieczoru. Ogrom pracy i pomysłów, połączone z ofiarnością wielu mieszkańców gminy, sprawiły, że ponad trzysta zebranych osób mogło w doskonałych warunkach i rodzinnej atmosferze cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

 

Mające w tym dniu swoją premierę widowisko, oparte na sztuce "Betlejem Polskie" Lucjana Rydla, przygotowane przez Grupę Teatralną działającą przy Ośrodku Kultury w Ryglicach spotkało się z dużym uznaniem widowni. Popisy aktorskie przeplatane były pięknymi aranżacjami muzycznymi i wokalnymi zaproszonych do współpracy wykonawców. Spektakl objął swoim patronatem dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - Rafał Balawejder oraz burmistrz Ryglic - Bernard Karasiewicz.

przejdź do galerii

Wróć