Informacje Ogólne

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

Gmina Ryglice podejmuje szereg inicjatyw proekologicznych, których celem jest poprawa czystości powietrza, w tym ograniczenie zjawiska smogu. Sztandarowymi projektami w tym zakresie są działania polegające na dofinansowaniu mieszkańcom  wymiany starych pieców na nowoczesne i ekologiczne kotły centralnego ogrzewania opalane paliwem gazowym lub stałym. Z dotacji skorzystało już niemal 100 gospodarstw domowych.

 

Wymiana pieców to najważniejszy z osiągniętych efektów, ale prócz działań inwestycyjnych bardzo ważna jest wielowymiarowa edukacja mieszkańców naszej gminy w zakresie wiedzy np. o szkodliwości spalania odpadów i konieczności zmodernizowania swojej przydomowej kotłowni. Właśnie rozstrzygnęliśmy konkursy plastyczne dla młodzieży ze szkół działających na terenie gminy Ryglice.

 

 

Zwycięzcy konkursów:

„Dbaj o czyste powietrze – wymień swój stary piec – nie truj siebie i innych” - paliwa stałe:

I miejsce Magdalena Burza klasa VIa SP w Zalasowej

II miejsce Monika Poznańska klasa V SP w Kowalowej

III miejsce Joanna Zając klasa V SP w Ryglicach.

 

 

„Dbaj o czyste powietrze – wymień swój stary piec – nie truj siebie i innych” - paliwa gazowe:

I miejsce Daniel Machota klasa VI SP w Lubczy

II miejsce Liliana Olszówka klasa VA SP w Lubczy

III miejsce Martyna Łępa klasa VII SP w Woli Lubeckiej

 

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursów za wykonanie przepięknych prac plastycznych, które bardzo obrazowo przedstawiają temat konieczności wymiany starych pieców na nowoczesne piece centralnego ogrzewania. Do oceny zgłoszono aż 84 prace! Każda zasługuje na słowa uznania. Każda pokazuje, jak ogromną wiedzą ekologiczną dysponuje nasza młodzież.

 


Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn


Wróć