Informacje Ogólne

Przygody uczniów z ryglickiej szkoły w czasie „Euroweek-Szkoły Liderów”!

 

W kwietniu 2019 roku 33 uczniów z klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach przebywało na warsztatach „Euroweek” w miejscowości Duszniki Zdrój.

Przez tydzień uczniowie brali udział w interaktywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów. Ich celem było rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak przewodzenie grupie, autoprezentacja, praca w zespole, pokonywanie stresu oraz podniesienie poziomu tolerancji i akceptacji różnych kultur.

Zajęcia uatrakcyjnione były różnorodnymi grami, zabawami, tańcem i śpiewem, a każdy dzień kończył się wspólnym spotkaniem i pokazem prezentacji wypracowanych  w podczas pracy w mniejszych grupach.

Dzięki temu, że wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe –zwłaszcza komunikacyjne, a także uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość języka obcego we współczesnym „świecie bez granic” .

Jesteśmy przekonani , że całe to przedsięwzięcie wzmocni ich motywację do nauki języków obcych.

                Uczestnicy warsztatów spędzili w Dusznikach wspaniałe chwile, nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie, odkryli swoje możliwości i talenty oraz wykazali się niesamowitą kreatywnością i pomysłowością.

                Wszyscy uczniowie wyrażają ogromne zadowolenie z pobytu i deklarują chęć wyjazdu na kolejne szkolenia.

 

 

 

przejdź do galerii

Wróć