Informacje Ogólne

PRZETARG OTWARTY, HARMONOGRAM GOTOWY

PRZETARG OTWARTY, HARMONOGRAM GOTOWY

W Ryglicach śmieci nie zdrożeją

 

Cena za wywóz śmieci z terenu gminy w tym roku nie wzrośnie - dzisiaj otwarto oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez samorząd przetarg.  Jest już gotowy harmonogram wywozu.

- Naszym celem było utrzymanie ubiegłorocznych stawek za wywóz śmieci. Nie chcieliśmy, by mieszkańcy naszej gminy musieli płacić więcej - mówi burmistrz Bernard Karasiewicz.

 

To miało gwarantować porozumienie zawarte z samorządem Tarnowa. Jednak sposób kontraktowania odbioru odpadów przez władze Tarnowa został oprotestowany przez firmę, zajmującą się ich wywozem. Krajowa Izba Odwoławcza uznała jej argumenty. Natychmiast po otrzymaniu takiego stanowiska ogłoszony został przetarg. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęło jedno zgłoszenie. Kwota jaką zaoferowała firma FBSerwis Karpatia pozwala mieć pewność, że mieszkańcy gminy Ryglice nie muszą się obawiać podwyżek cen wywozu śmieci.

 

Firma zacznie odbierać odpady 15 stycznia. Częstotliwość wywozu będzie taka jak w roku 2017. W miesiącach zimowych (od stycznia do marca i od listopada do grudnia) odpady z gospodarstw segregujących śmieci, zarówno zmieszane jak i segregowane, odbierane są raz na miesiąc.

 

Harmonogram odbioru odpadów w styczniu 2018r.:

ZALASOWA: 15 styczeń – kosz (odpady zmieszane); 17 styczeń – odpady segregowane

RYGLICE: 22 styczeń – kosz (odpady zmieszane); 24 styczeń – odpady segregowane

LUBCZA/WOLA LUBECKA: 27 styczeń – kosz (odpady zmieszane) i odpady segregowane

KOWALOWA/JONINY/BISTUSZOWA/UNISZOWA: 29 styczeń – kosz (odpady zmieszane); 31 styczeń - odpady segregowane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć