Informacje Ogólne

Przeglądy budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej

Przeglądy budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej

 

                                                         

W ramach programu LIFE, którego partnerem jest Gmina Ryglice, w dniach od 5 do 8 lutego Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej.

Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji.

WAŻNE!

Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów.

Osoby zainteresowane wykonaniem pomiarów proszone są o kontakt z Ekodoradcą telefonicznie pod nr tel. (14) 644 3616 bądź osobiście w Urzędzie Miejskim w Ryglicach w pokoju 9. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w dniach 5-8  lutego. Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami, a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

UWAGA!

Akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę.

Zrealizowano w ramach projektu LIFE pn. „Projekt zintegrowany LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” – LIFE 14 IPE PL 021/ LIFE-IP MALOPOLSKA współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej.

 

Wróć