Informacje Ogólne

PRZEBUDOWY DRÓG ZAKOŃCZONE

PRZEBUDOWY DRÓG ZAKOŃCZONE

                Zakończono przebudowę 7 dróg na terenie gminy Ryglice. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z MSWiA możliwa była modernizacja nawierzchni dróg:  ul. Krótkiej, ul. Królowej Jadwigi, drogi "Na Góry" w Zalasowej;  ul. Łąkowej w Ryglicach, gdzie położone zostały nakładki asfaltowe, zaś część ul. Norwida w Zalasowej zyskała nową nawierzchnię tłuczniową. Całkowity koszt odbudowy prawie 2 km dróg wyniósł około 413 tys. zł, z czego wysokość dotacji MSWiA wyniosła 314 tys. zł.

 

                W ramach funduszy otrzymanych z FOGR udało się zrealizować dwa zadania: przebudowa prawie 0,8 km tłuczniowego odcinka drogi "Na Ciężkowskiego" w Lubczy oraz położenie niemal 0,4 km asfaltu na ul. Krótkiej w Zalasowej. Łączny koszt modernizacji tych dróg to około 382 tys. zł, zaś dofinansowanie z FOGR wyniosło 104 tys. zł.

 

                W Ryglicach z kolei zrealizowano remont drogi prowadzącej do parkingu, placu targowego, myjni samochodowej i ogrodniczego sklepu. W tym przypadku położenie 0,1 km nakładki asfaltowej i kilkudziesięciu metrów krawężnika kosztowało 66 tys. zł., w całości sfinansowanych z budżetu gminy Ryglice.

 

Droga na Ciężkowskiego

Droga "Na Góry"

Droga "Na Targowisko"

ul. Krótka

 

Ulica Królowej Jadwigi

Ulica Łąkowa

 

Ulica Norwida

 

Wróć