Informacje Ogólne

PREZYDENT RP ZAPROSIŁ BURMISTRZA ORAZ PRZEWODNICZĄCEGO RADY NA DOŻYNKI W SPALE

Wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ryglicach, chcemy podzielić się z Państwem wspaniałą informacją. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy, będziemy mieli zaszczyt reprezentować gminę Ryglice podczas Dożynek Prezydenckich w Spale.  Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie doskonałą okazją do promocji  naszej gminy na skalę całego kraju, jak również da nam możliwość dyskusji o problemach nurtujących naszych mieszkańców.

 

Pierwsze dożynki prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego. Wydarzenie to podsumowuje czas żniw w całej Polsce i jest zwieńczeniem lokalnych świąt plonów: dożynek wiejskich, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. To również ukłon i wyraz szacunku dla rolników, będących ważnym filarem polskiej gospodarki.

 

Na zaproszenie Pani  Wicemarszałek Małopolski Anny Pieczarki, w dożynkach wezmą udział także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Joninach.  Parę prezydencką oraz gości przybyłych na dożynki, Panie częstować będą prawdziwymi jonińskimi pierogami z dziczyzną, kapustą i prawdziwkami oraz białą fasolą na dziczyźnie. Całej delegacji już dziś życzę powodzenia. Jestem pewny, że stoisko promujące kulinaria gminy Ryglice, jak zawsze będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Wróć