Informacje Ogólne

OTWARCIE ALTANY W RYGLICACH

 

W ostatnią niedzielę września, odbyło sie uroczyste otwarcie altany rekreacyjnej, przy stawie na ul. Tarnowskiej w Ryglicach. W przecinaniu symbolicznej wstęgi brały udział osoby, które aktywnie angażowały się w jej powstanie: pomysłodawczyni altany - Krystyna Bochenek, gospodarz obiektu burmistrz Bernard Karasiewicz,  radna Dorota Turczyn, przewodniczący Rady Miejskiej w Ryglicach - Stanisław Stanaszek, inicjatorzy oraz społecznicy zaangażowani w powstanie obiektu reprezentowani przez Józefa Wiśniowskiego i Zuzannę Wiśniowską oraz zlecająca wykonanie projektu ówczesna burmistrz Ryglic - Teresa Połoska. Poświęcenia altany dokonał ks. Tomasz Święs.

 

Jak stwierdził obecny  na otwarciu projektant altany - Bogusław Barnaś  - zdała ona egzamin jako miejsce spotkań - organizacji imprez, wspólnego grillowania i biesiadowania przy kominku. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Ryglice, mieli okazję skosztować potraw przygotowanych na grillu, który stanowi trwałe wyposażenie altany oraz bawić się przy granej na żywo muzyce. Wszyscy zachwycali się bryłą altany inspirowaną tradycyjną polską architekturą drewnianą , nawiązującą do ryglickiego  spichlerza – najstarszego tego typu budynku w Małopolsce. Z entuzjazmem mieszkańców spotkały się także dalsze plany dotyczące terenu otaczającego altanę. Niebawem powstanie tutaj plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej, a w lesie przylegającym do obiektu,  przy współpracy z Nadleśnictwem Gromnik  powstanie ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza.

 

Dziękujemy niezliczonej grupie społeczników, którzy poświęcili swój wolny czas na prace przy zagospodarowaniu terenu stawu i angażowali się w powstawanie altany. To osoby, które od samego początku kibicowały pomysłowi jej budowy i brały czynny udział w pracach związanych z upiększaniem otoczenia obiektu. Są to m.in. Państwo Ewelina i Tomasz Dudowiczowie oraz Ryszard Wiśniowski.

 

przejdź do galerii

Wróć