Informacje Ogólne

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTEKACH

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTEKACH

           Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach wraz z filiami otrzymała w 2017 roku środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzące z budżetu państwa w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, udzielone przez Bibliotekę Narodową w zakresie Priorytetu 1 - „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” w  wysokości  10 400,00 zł.

 

          Ponadto dzięki włączeniu się do akcji ”Paczka literacka” biblioteki otrzymały 3 pakiety, składające się z 21 książek i 2 audiobooków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypożyczania nowych pozycji wydawniczych, których autorami są m.in. Mariusz Szczygieł, Jacek Antczak, Hanna Kall, Michaił Chodorkowski, Cezary Łazarewicz i wielu innych.

 

          Jednocześnie prosimy o pomoc w dalszej rozbudowie księgozbioru bibliotek z terenu gminy Ryglice poprzez codzienne oddawanie głosów w konkursie "Przerwa na wspólne czytanie" organizowanym przez firmę Kinder Mleczna Kanapka. Głosowanie trwać będzie od 2 do 31 października 2017r. Szczegóły akcji na naszej stronie www.bibliotekaryglice.pl oraz facebooku. W załączeniu materiały informacyjne.

Wróć