Informacje Ogólne

NIEPODLEGŁA RYGLICKA ZIEMIA W WOLI LUBECKIEJ

W dniu 29 października 2019 r. mury lubeckiej podstawówki rozbrzmiały pieśniami  patriotycznymi i recytacją wierszy poświęconych Ojczyźnie. Wszystko za sprawą spotkania patriotyczno-edukacyjnego zorganizowanego w ramach programu NIEPODLEGŁA ZIEMIA RYGLICKA. Wieczornica zgromadziła mieszkańców Woli Lubeckiej, którzy obejrzeli piękne występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej oraz wysłuchali wykładu o losach Polski, wygłoszonego przez historyka i poetę ziemi tarnowskiej - Zbigniewa Mirosławskiego.

Na słowa uznania zasługują nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim doskonale przygotowane dzieci i młodzież, które swoją pasją i zaangażowaniem wprowadziły zgromadzoną publiczność w podniosły - patriotyczny nastrój. Uwagę przykuwała także przepiękna scenografia.

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia, w szczególności radnemu Tadeuszowi Augustynowi, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej oraz Ośrodka Kultury w Ryglicach. Wieczornicy i wspólnemu świętowaniu  towarzyszyła degustacja tradycyjnych, regionalnych potraw, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Lubeckiej.


Już dziś zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu zadań realizowanych w ramach programu NIEPODLEGŁA ZIEMIA RYGLICKA, które odbędzie się w dniu 6 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Joninach.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

przejdź do galerii

Wróć