Informacje Ogólne

Narodowe czytanie ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Lubczy

W odpowiedzi na przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zachęcające do wzięcia udziału w akcji społecznej ,, Narodowe Czytanie 2017’’, propagującej czytelnictwo i wybitną polską literaturę, Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach Filia w Lubczy podjęła się koordynowania akcji, która odbędzie się 2 września 2017 roku o godz. 18.00 w budynku Zespołu Szkół w Lubczy.

W szóstej edycji, w drodze głosowania to właśnie ,,Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Jak napisał w swoim przesłaniu Pan Prezydent RP Andrzej Duda ,,… Przypomnijmy sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. […] Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto na nowo przeczytać Wesele’’.

Partnerami akcji ,,Narodowe Czytanie 2017’’ są: Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury w Ryglicach Filia w Lubczy oraz Klub Seniora w Lubczy.

Patronat lokalny akcji sprawuje Burmistrz Ryglic, a patronat medialny –Portal Internetowy Ryglice-Okolice.pl.

Honorowy Patronat akcji sprawuje
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję ,,Narodowego Czytania’’ i przybycie w dniu 2 września do Zespołu Szkół w Lubczy.

Mirosława Trojan

GBP w Ryglicach Filia w Lubczy

Wróć