Informacje Ogólne

Maseczki dla służb z Gminy Ryglice

 

W dniu 23 marca br. zostały przekazane do Urzędu Miejskiego w Ryglicach maseczki, które zostały uszyte w czynie społecznym i z potrzeby serca przez mieszkanki naszej Gminy.

 

W tym miejscu składam SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla wszystkich Pań zaangażowanych w tę szlachetną akcję.

 

Pragnę poinformować, że maseczki te zostaną przekazane naszym mieszkańcom, którzy spieszą nam z pomocą w różnych, trudnych życiowych sytuacjach, wykonują swoją pracę w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami i są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Są to strażacy z wszystkich jednostek OSP Gminy Ryglice, pracownicy WGKiD UM w Ryglicach, opiekunki GOPS w Ryglicach oraz wszyscy pracownicy jednostek organizacyjnych naszej gminy.

 

Równie ważne, co sama maska, jest jej właściwe używanie gdyż są to zwykłe bawełniane maseczki. Przed założeniem maski trzeba oczyścić ręce preparatem zawierającym alkohol lub umyć wodą i mydłem. Jeśli maska wyposażona została w gumki, trzeba je zaczepić o uszy, a jeśli ma tasiemki - zawiązać z tyłu głowy. Maska powinna zakrywać usta, nos i podbródek, przy czym nie powinno być luki pomiędzy twarzą a maską. Należy unikać dotykania maski podczas jej używania. Jeśli jednak do tego dojdzie, trzeba oczyścić ręce preparatem alkoholowym lub wodą i mydłem. Gdy tylko maska stanie się wilgotna, trzeba ją wymienić na nową a używaną należy wyprać i wygotować przed ponownym użyciem.

 

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Wróć