Informacje Ogólne

Ludzie Lasu - relacja z uroczystości

LUDZIE LASU - 24 CZERWCA 2018 R.

Rzucanie wianków na wody pobliskiego potoku oraz szukanie kwiatu paproci rozpoczęło w Ryglicach imprezę „Ludzie Lasu”. Na scenie występowały grupy działające przy Ośrodku Kultury:


- Dziecięca grupa rytmiczno-taneczna z układem tanecznym "Zaczarowane porcelanowe laleczki"(instruktor: Anna Wenc-Zabawa);
- Daria Krzywoń śpiewająca "Bo co może mały człowiek" z repertuaru zespołu "Gawęda" (instruktor: Justyna Zbylut)
- Zespół wokalny "WIOLINKI" z piosenką wakacyjną "Lato, lato czeka" (instruktor Justyna Zbylut)
- Zespół wokalny "SEVENTH HEAVEN" z utworem "Przyjaciel potrzebny od zaraz" z repertuaru Kai Paschalskiej";
- Zespół ludowy "W KUŹNI U KOWALA";
- Kabaret "CHOJCO" tworzony przez braci Mariana i Bogdana Rzeszutko, ze skeczem "Sęk";
- Kapela ludowa "ZALASOWIANIE".

 

W przerwie pomiędzy występami rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród wiosenny w gminie Ryglice. Zaszczytne I miejsce i tytuł OGRÓD OGRODÓW trafił w ręce Beaty i Bernarda Burza z Zalasowej. Drugie miejsce zajął ogród Beaty Jagodzińskiej z Ryglic, a równorzędne dwa III miejsca przyznano Ewie Ważydrąg z Bistuszowej i Dorocie Łępie z Lubczy.

 

W trakcie imprezy, lokalni producenci prezentowali wyroby z drewna. Na ryglicki rynek przybyła także indiańska wioska "FORT WAPITI" z Zalasowej. Każdy chętny miał okazję gotować z finalistą programu Masterchef - Mariuszem Szwedem, a później skosztować przygotowanej na wielkiej patelni potrawy. Degustacja lokalnych win i miodów z miejscowych pasiek także gromadziła wokół stoisk grono smakoszy. Domowe ciasto, przygotowane przez Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki, od początku cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród uczestników zabawy. Podobnie wianki plecione ze świeżych kwiatów i ziół. Dzieci miały do dyspozycji bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz eurobungee, natomiast na wystawie zorganizowanej przez Nadleśnictwo Gromnik mogły dotknąć przerażającego dzika, borsuka czy lisa. Ponadto wystawie towarzyszyły gry i konkursy wiedzy z nagrodami. Na rynku nie zabrakło także ekodoradcy gminy Ryglice, która odpowiadała na wszelkie pytania mieszkańców związane z możliwością uzyskania dofinansowania na wymianę starego pieca c.o. oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Na koniec wystąpił zespół „Cała Góra Barwinków” prezentujący żywiołową muzykę reggae i ska.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Kultury w Ryglicach oraz Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki, pod patronatem honorowym Nadleśniczego Nadleśnictwa Gromnik oraz Burmistrza Ryglic. Impreza kulturalna LUDZIE LASU jest częścią operacji pn. „Rozwój oferty kulturalnej dla mieszkańców i turystów w gminie Ryglice poprzez organizację ośmiu wydarzeń kulturalnych” mającej na celu zwiększenie poziomu spójności społecznej terenu Pogórza - jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Więcej zdjęć na: http://www.kulturaryglice.pl/index.php/galerie/2018

 

Fotogaleria z uroczystości:

Ludzie Lasu - autor Piotr Zięba

 

 

Wróć