Informacje Ogólne

ŁAWKI NA KOKOCZU

Turyści i mieszkańcy naszej gminy, odwiedzający górę Kokocz w Woli Lubeckiej, mogą odpocząć na ustawionych tam nowych ławkach. W ubiegłą sobotę mieszkańcy Lubczy i Woli Lubeckiej wykonali społecznie 10 ławek, które ustawione zostały w punktach oferujących najpiękniejsze widoki ze wzniesienia Kokocza. Inicjatorem wykonania prac był radny Rady Miejskiej w Ryglicach - Tadeusz Augustyn. W prace ciesielskie i montażowe zaangażowali się: burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Tadeusz Augustyn (prace wykonywano na terenie tartaku będącego jego własnością), Piotr Liszka, Marek Kantor, Bogdan Galus, Józef Trojan oraz Robert Wadas. Drewno na ławki przekazane zostało  z mienia gminnego.

Warto dodać, że to nie koniec prac, ponieważ na zbliżającą się sobotę zaplanowano wykonanie kolejnych ławek. Mamy nadzieję, że zachęcą one zarówno turystów, jak i mieszkańców do dłuższego pobytu na Kokoczu, z którego rozciągają się malownicze widoki na okolicę.

Jak widać, wiele można zdziałać dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy działają, w zamian nie oczekując finansowej rekompensaty z budżetu gminy Ryglice.

Wróć