Informacje Ogólne

JESTEŚMY DOBRZE WIDOCZNI!

JESTEŚMY DOBRZE WIDOCZNI!

Już tradycją stało się, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej podejmuje szereg działań przewidzianych regulaminem konkursu „_Odblaskowej Szkoły 2018_” .

Uczniowie wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym zadbają by każde dziecko było wyposażone w odblaski w postaci kamizelek oraz elementów odblaskowych. Młodzież wykona odblaski, które przekaże osobom starszym z rodziny lub sąsiedztwa.

Szkoła organizuje festyn promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którego każdy z nas jest uczestnikiem w mniejszym lub większym stopniu. W ten sposób chcemy zadziałać na rzecz środowiska lokalnego
i dotrzeć do jak najliczniejszej grupy członków z naszego otoczenia, by przez wspólną zabawę kształtować świadomość zarówno pieszych, jak też i kierowców.

Fani filmów oraz filmików również znajdą coś dla siebie. Na stronie internetowej naszej placówki ukaże się spot reklamowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz film podsumowujący przebieg akcji „_Odblaskowa Szkoła 2018_”.

Ci, którzy mają talent plastyczny i ciekawe pomysły, a przede wszystkim chęci, mogą stanąć w szranki w konkursie „_Jestem widoczny, jestem bezpieczny_”. Uczniowie klas I-III oraz IV –VIII przygotują odblaskowy symbol narodowy na 100 – lecie Niepodległej.

Do tej pory zorganizowaliśmy „_Odblaskową Dyskotekę_” oraz konkurs na najlepszy strój odblaskowo – dyskotekowy, „_Dzień Latawca_” oraz „_Odblaskowy Marsz Niepodległościowy_” oraz wieczorny bieg odblaskowy „_Świecimy Przykładem_” z udziałem straży pożarnej.

Nie zabrakło oczywiście współpracy z policją. W akcji „_Jabłuszko czy cytrynka_?” sprawdziliśmy prawidłowość
poruszania się po drodze kierowców – policjant wraz z uczniami nagradzali lub wymierzali karę kierującemu, wręczając symboliczny owoc.

Każda klasa opracowuje „_Dekalog bezpieczeństwa”_ - najciekawszy pojawi się na stronie internetowej szkoły. Zostanie także wydana ulotka promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Chyba każda grupa naszej społeczności lokalnej, nie tylko szkolnej, znajdzie coś dla siebie, by razem bawiąc się, stając do rozlicznych konkursów, wspólnie zadbać  o bezpieczeństwo na drodze - bo przecież właśnie o to chodzi.

 

Dziekuję

Iwona Olearczyk-Mikulska /z-ca dyr./

Wróć