Informacje Ogólne

Jan Nepomucen wrócił na swoje miejsce, żeby chronić Ryglice

 

Od kilku tygodni świat żyje w nowej rzeczywistości. Jesteśmy świadkami pośpiesznych działań poszczególnych państw, aby opanować groźnie rozprzestrzeniający się koronawirus.

Zamknięte szkoły, uczelnie, niektóre instytucje, ograniczony dostęp do świątyń, to nasza rzeczywistość. Trudno przejść do porządku dziennego, gdy oglądamy w mediach setki tysięcy zakażonych i tysiące zmarłych.

 

W takiej sytuacji Papież Franciszek wzywa do modlitwy.

 

W piątek 27 marca wieczorną porą, w strugach deszczu, szedł przez pusty Plac Świętego Piotra, aby zatrzymać się na adorację przed cudownym Krzyżem z kościoła Świętego Marcelego. Zatrzymał się także przed Ikoną Matki Bożej Ocalenia, prosząc o oddalenie groźnej epidemii.

 

Biskupi poszczególnych krajów powierzyli swoje wspólnoty Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszych świątyniach odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu i płynie błagalna modlitwa zawarta w Suplikacjach.

 

Poruszeni znakami czasu powzięliśmy decyzję, aby przechowywaną Figurę Świętego Jana Nepomucena w kościele parafialnym, przenieść na dotychczasowe miejsce, czyli do odrestaurowanej kapliczki przy moście nad stawami.

 

27 marca o godzinie 14.30 w kościele parafialnym odbyła się krótka modlitwa i przeniesienie Figury Świętego na miejsce przeznaczenia.

 

W nabożeństwie wziął udział Burmistrz Gminy Ryglice – Pan Paweł Augustyn, kilku pracowników Zakładu Komunalnego, Proboszcz Parafii i wikariusz ks. Łukasz. Na miejscu pracownicy zainstalowali Figurę Świętego Jana, a Proboszcz dokonał poświęcenia.

 

Historia Figury Świętego Jana Nepomucena w Ryglicach oczekuje na osobne opracowanie, mając na uwadze wydarzenia związane z Jej obecnością wśród tej Społeczności.

 

Na ten niepewny czas polecamy się Miłosierdziu Bożemu, prosząc o wstawiennictwo Świętego Jana Nepomucena.

 

 

Proboszcz Parafii Ryglice

Ks. Dziekan Franciszek Kuczek

 

 

 

 

Dziękuję Księdzu Dziekanowi, że podjął taką decyzję o przeniesieniu z kościoła figury Jana Nepomucena.

Polacy zawsze w ciężkich czasach zawierzali swoje losy Opatrzności Bożej.

W obecnej sytuacji, gdzie panuje epidemia, wszyscy wymagajmy od siebie większej odpowiedzialności.

Służba zdrowia pracuje 24 godziny na dobę za co im bardzo dziękujemy ale potrzeba nam również modlitwy.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Wróć