Informacje Ogólne

INFORMACJA W ZAKRESIE ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I WYCHOWAWCZYCH (DOTYCZY PRACY ZA GRANICĄ)

INFORMACJA W ZAKRESIE ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I WYCHOWAWCZYCH

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach przekazuje informację Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie nowej polityki informacyjnej i struktury organizacyjnej w zadaniu koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń rodzinnych i wychowawczych

 

Od dnia 3 kwietnia 2018r., wprowadzone zostają zmiany w zakresie uzyskiwania informacji i możliwości kontaktu telefonicznego i osobistego:

Wnioskodawcy są informowani o możliwości uzyskania wszystkich informacji o potrzebnych dokumentach i pomocy urzędników przy kompletowaniu dokumentacji i/lub uzupełnianiu wniosków w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wnioskodawcy nie są wzywani do złożenia wyjaśnień i/lub osobistego stawiennictwa w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Zebranie całości dokumentacji na etapie składania wniosku w gminie spowoduje, że wniosek jest rozpatrywany sprawniej, bez prowadzenia dodatkowej korespondencji w sprawie.

W dalszym ciągu informację o stanie sprawy o ustalenie koordynacji można uzyskać za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Uruchomiona jest specjalna infolinia dla wnioskodawców nr tel. 12 430 29 73. Po podaniu nr pesel można będzie uzyskać informację o dacie wpływu wniosku, statusie sprawy oraz lokalizacji wpływu wniosku. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla Mieszkańców całej Małopolski, bez względu na to , czy sprawa prowadzona jest w Krakowie czy w Delegaturach w Tarnowie lub Nowym Sączu. Pozostałe dotychczasowe numery telefonów dostępne dla wnioskodawców w Tarnowie i w Nowym Sączu nie będą już dostępne.

 

W razie potrzeby osobistego kontaktu Małopolski Urząd Wojewódzki przyjmuje wnioskodawców w poniedziałki w godzinach 14.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku  w godzinach  8.00 do 11.00:

  • w Krakowie - przy ul. Lea 112
  • w Nowym Sączu - przy ul. Jagiellońskiej 52,
  • w Tarnowie - przy al. Solidarności 5-9

Wróć