Edukacja

III Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

W dniu 7 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się III Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była szkoła w Kowalowej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wspieranie uzdolnień uczniów oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

Do turnieju przystąpili uczniowie klas II i III z Gminy Ryglice. W tym roku musieli zmagać się z zadaniami testowymi dotyczącymi tematu „W gospodarstwie hodowlanym”. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością zagadnień dotyczących zwierząt hodowlanych.

Pierwsze miejsce zdobył Patryk Golonka (Zalasowa), drugie Miłosz Markiewicz (Zalasowa), trzecie miejsca ex aequo: Weronika Wójtowicz (Ryglice) i Daniel Machota (Lubcza).

Nagrodą za I miejsce była gra planszowa „Wesoła farma” dyplom oraz dla szkoły zwycięzcy możliwość organizowania konkursu w przyszłym roku.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, encyklopedie, albumy. Podczas turnieju panowała miła atmosfera. Udział w konkursie był dla dzieci nie tylko wykazaniem się dużą wiedzą przyrodniczą, ale też dobrą zabawą, radością nawiązania przyjaźni.

Wszystkim 18 uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Wróć