Informacje Ogólne

6 TYS. ZŁ DLA ORKIESTRY DĘTEJ W ZALASOWEJ

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej wzbogaci się o nowe instrumenty muzyczne oraz 4 kompletne mundury reprezentacyjne dla powiększającej się grupy muzyków grających w Orkiestrze. Zakup wyposażenia umożliwi dofinansowanie w kwocie 6 tys. zł pozyskane w ramach konkursu Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 NA START realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego.

To kolejne zewnętrzne środki finansowe, które udało nam się pozyskać w ostatnim czasie na rzecz rozwoju kultury na terenie gminy Ryglice. Cieszę się, że w ten sposób pomożemy artystom, którzy z pełnym oddaniem angażują się w życie kulturalne naszej gminy. Często działalność ta wymaga od muzyków wielu wyrzeczeń i organizacji czasu wolnego w taki sposób, aby móc uczestniczyć w próbach Orkiestry i weekendowych występach scenicznych.

Pracownikom Ośrodka Kultury w Ryglicach gratuluję i dziękuję za poprawnie przygotowany wniosek aplikacyjny o dofinansowanie, a członkom Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zalasowej życzę kolejnych sukcesów artystycznych.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 

Wróć