Informacje Ogólne

50 TYS. ZŁ DLA ZALASOWEJ I 20 TYS. ZŁ DLA JONIN

JONINY I ZALASOWA LAUREATAMI KONKURSU MAŁOPOLSKA WIEŚ 2019

Kolejne środki finansowe trafią do Jonin i Zalasowej. To efekt mojej ścisłej współpracy z sołtysami tych miejscowości oraz przedstawicielami wielu lokalnych organizacji, dzięki którym, możliwe było złożenie wniosku w ramach konkursu ogłoszonego przez Województwo Małopolskie: Małopolska Wieś 2019. Joniny walczyły o tytuł w kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś, zaś Zalasowa rywalizowała o miano Nowatorskiej Małopolskiej Wsi. Owocem tych zmagań jest wymierna pomoc finansowa. Wyróżnione w swojej kategorii Joniny, nagrodzone zostały kwotą 20 tys. zł, zaś Zalasowa, która zajęła II miejsce w swojej kategorii otrzyma 50 tys. zł. Pieniądze te trafią niebawem do Jonin i Zalasowej, a ich wydatkowanie konsultowane będzie z przedstawicielami organizacji działających na terenie poszczególnych wsi.

Uroczystego wręczenia nagród dokona w najbliższych dniach Marszałek Województwa Małopolskiego. Radny Województwa Małopolskiego - Wojciech Skruch już dziś pogratulował nam sukcesu, który jest tym większy, że to pierwsze takie wnioski złożone przez burmistrza Ryglic dla miejscowości z terenu gminy Ryglice.

Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowywanie wniosków do konkursu, z sołtysami i przedstawicielami rad sołeckich oraz organizacji z  Jonin i Zalasowej na czele. To nasz wspólny, ogromny sukces, który pozwoli na rozkwit obu tych miejscowości.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Wróć