Informacje Ogólne

31 gospodarstw podpiętych do wodociągu na ulicy 11 Listopada w Ryglicach

Prezes Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” w Tuchowie  Pan Wojciech Skruch poinformował Burmistrza Ryglic „ Już 10stycznia zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej na ulicy 11 Listopada w Ryglicach, gdzie podłączyliśmy do sieci 31 gospodarstw domowych. Niestety do dnia dzisiejszego spółka TAURON Polska Energia S.A. nie wykonała przyłącza do przepompowni co spowodowało, iż w dalszym ciągu nie można podać mieszkańcom długo oczekiwanej i niezbędnej do życia wody. Ze swej strony chcę Państwa zapewnić, iż z chwilą podłączenia przez TAURON przyłącza energetycznego  uruchomimy natychmiast wodociąg”.

Wykonawca inwestycji firma EKOROL Pana Ryszarda Chmury wykonała to zadanie w bardzo krótkim czasie i jak stwierdził Pan Chmura „ Budowa przebiegła sprawnie, mieszkańcy byli otwarci na współpracę, dzięki temu w tak krótkim czasie udało się te inwestycje wykonać”.

Ze swej strony chcę podziękować Panu Prezesowi Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” w Tuchowie Wojciechowi Skruch i wykonawcy Panu Ryszardowi Chmura za współpracę         i życiowe podejście do budowy wodociągu, o który od samego początku mojego urzędowania zabiegałem.

Szkoda tylko, że spółka TAURON Polska Energia S.A. zwleka z dokonaniem przyłącza do przepompowni co pozwoliło by mieszkańcom już dziś korzystać z wodociągu.

 

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Wróć