Informacje Ogólne

25-lecie kapłaństwa ks. dr Mirosława Gawrona

25-lecie kapłaństwa ks. dr Mirosława Gawrona

Dzisiejszej niedzieli (25.06.2017) w naszej parafii miała miejsce podwójna uroczystość. Suma odpustowa była zarazem jubileuszową mszą ks. dr Mirosława Gawrona, na której dziękował Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa.Przy okazji tego święta ks. Mirosław otrzymał również tytuł i medal „Zasłużonego dla Gminy Ryglice” z rąk Burmistrza Bernarda Karasiewicza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Ryglice Stanisława Stanaszka przyznane na wniosek Stowarzyszenia Zalasowian . Medal ten jest uhonorowaniem i docenieniem pracy nad studiowaniem historii parafii, genealogii zalasowskich rodzin, czego owocem są liczne publikacje i opracowania autorstwa dr Gawrona. Życzenia, kwiaty  i gratulacje przekazali sołtys i przedstawiciele różnych formacji działających w naszej wsi. Uroczystość miała podniosły charakter także dzięki licznej koncelebrze księży zaproszonych przez jubilata, swoje osobiste słowa skierowali do niego ks. Franciszek Tomczyk i ks. Andrzej Mucha- wieloletni proboszczowie naszej parafii w czasach, gdy w młodym Mirku kształtowało się kapłańskie powołanie. Liturgię ubogaciły czytania i śpiewy w wykonaniu naszych parafian a kazanie wygłosił rodak  o. Stanisław Madeja, który miał również okazję  głosić słowo boże na mszy prymicyjnej ks. Gawrona przed 25-cioma laty.


Drogi Księże Jubilacie, jako Twoi parafianie –„ziomkowie” -Zalasowianie jesteśmy bardzo dumni, że mamy takiego rodaka, gratulujemy jubileuszu i honorowego odznaczenia. Przyłączamy się do wszystkich składanych dzisiaj życzeń i cieszymy się razem z Tobą z daru 25 lat kapłaństwa.
 Szczęść Boże na dalsze lata!

Wróć